Diákélet

Gólyaavató - 2017

2017-10-15

2017. péntek 13-án került megrendezésre az idei gólyaavató a százéves Kanizsai Dorottya Gimnáziumban. Sokak számára talán baljóslatú ez a dátum, de a kanizsaisok számára ez biztosan egy szerencsenap volt és lesz ezután. (Zárójelben megjegyzem, hogy annak idején mi péntek 13-án ballagtunk, és nekem mindig is ez volt a szerencsenapom!

Vas Megyei Diákolimpia – Atlétika ÜCsB.

2017-10-03

2017. szeptember 25-én került megrendezésre Szombathelyen, a Sugár úti Atlétika Centrumban az V- VI. Korcsoportos Atlétika Ügyességi csapatbajnokság, ahol a Kanizsai Dorottya Gimnázium tanulói remek eredményeket értek el.  Az időjárás is kedvező volt a versenyzők számára. Eredmények – lányok: Gerelyhajítás: 1. hely: KDG, Csapat tagjai:

„Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak” - Városi tanévnyitó a KDG-ben

2017-08-31

„Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak” – szól a gyermekvers. Igaz, hűvös szelek éppen nem járnak, de ez a nyár is véget ért. Hiába próbáltuk nyújtani, halogatni az iskolára gondolást, elérkezett a pillanat, megkezdtük a 2017/18-as tanévet. Különleges év ez a Kanizsai Dorottya Gimnázium életében, hiszen éppen 100 éve,

Véget ért a Kanizsai Dorottya Gimnázium 100. tanéve

2017-06-23

Ballagáskor kegyesek voltak az égiek, most kevésbé voltunk szerencsések, mert a bizonytalan időjárás miatt a tornaterembe kényszerültünk. Az ünnepség elején közösen elénekeltük a Himnuszt, majd Kovács Kinga Virág (10 K) tolmácsolásában meghallgattuk Túrmezei Erzsébet „A harmadik” című versét.

A világom 2050-ben

2017-06-01

A Mozdulj! Közhasznú Egyesület Országos Novellaíró Pályázatot hirdetett "A VILÁGOM 2050-BEN" címmel. Bárki indulhatott, aki kedvet érzett egy „szabad gondolati és érzelmi szárnyaláshoz”, arról, hogy milyennek képzeli saját magát és az őt körülvevő világot 33 év múlva. A pályázat célja az volt, hogy minél több amatőr pályázó tapasztalhassa meg az alkotás

Kötelező olvasmány

2017-04-27

Nem sok jót ígér ez a fogalom egy középiskolás számára…  Én is így gondolkoztam, amíg  el nem jutottam a Weöres Sándor Színház Kötelező olvasmány című sorozatának egy rendezvényére. Hogy is tévedtem oda? Egyik nap Marton Zsuzsa tanárnő úgy jött be nyelvtan órára -  a téma éppen stilisztika volt -,  hogy van egy felesleges jegye erre a bizonyos előadásra,

Miről szól a világ legnagyobb tanórája ?

2017-10-10

A Világ Legnagyobb Tanórája egy olyan nemzetközi, globális oktatási projekt, amelyhez számos ország – köztük Magyarország is – csatlakozott.   Ennek célja, hogy a világ minden részén egy időben, a 2017. szeptember 18 és 24. közötti héten megrendezésre kerüljön az a Tanóra, amit az ENSZ szakértői csapata készített el a tudatos táplálkozás,

Labdarúgó kupával kezdtük az ünnepet

2017-09-22

Gimnáziumunk 100 éves jubileumára a testnevelés munkaközösség is több programmal készül. Az első eseményünk az a labdarúgó kupa volt, amelyre meghívtuk a Horváth Boldizsár Szakgimnáziumot, a Nagy Lajos Gimnáziumot és a Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnáziumot. A szeles és hűvös időben nagy kedvvel lendültek játékba a csapatok.

Felhívás énekkari próbára !

2017-08-27

Ezúton szeretném informálni az énekkarosokat, hogy 2017. augusztus 30-án, szerda délután 14:00 órai kezdettel énekkari próba lesz a KDG-ben a városi tanévnyitón való szereplés miatt!  Nagy szeretettel várok minden énekkarost a próbára ! Nagyon fontos mindenkinek a jelenléte! Nagyon köszönöm!   2017. augusztus 27. Körmendi Kára

Atlétikai Diákolimpia - 2017

2017-06-12

2017. május 27-28-án Székesfehérváron rendezték a 2016/2017-es tanév országos atlétika diákolimpia döntőjét. A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumot a kétnapos versenyen Kovács Eszter – 9. c osztályos tanuló – képviselte. Eszter az V. korcsoportban gerelyhajításban versenyzett, melyre iskolánk testnevelő tanára, Horváthné Baumgartner Eszter készítette fel.

Atlétika Diákolimpia Egyéni Bajnokság Megyei Döntő

2017-05-13

Áprilisban rendezték az Atlétika Diákolimpia Egyéni Bajnokság megyei döntőjét, ahol a középiskolások két korcsoportban, több versenyszámban mérhették össze tudásukat, ügyességüket. A Kanizsai Dorottya Gimnáziumból versenyeztek a legtöbben, s diákjaink nagyon szép eredményeket

KDG-sek a MOBILISen

2017-04-24

A Mobilis Interaktív Kiállítási Központ 2017. április 21-én negyedik alkalommal rendezte meg a régió legnagyobb tudománynépszerűsítő közönségrendezvényét, a Kísérletbazárt. A tudományos élményközpont programján egyedülálló bemutatkozási lehetőséget nyújt kreatív, innovatív, kísérletező diákcsapatok és iskoláik ígéretes pedagógiai projektjei számára.

Oldal

1 2 3 4 5 6 7 8 ..