Hogyan kell felvenni az ejtőernyőt?

Hogyan kell felvenni az ejtőernyőt? – egykori KDG-s diák tartott bemutatót Szolnokon.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatói Szolnokon teljesítették a 8 ejtőernyős ugrásukat. Ujvári Bence a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium egykori diákja a következő videóban megmutatja, hogyan kell felvenni az ejtőernyőt.

Újvári Bence további videója a Facebookon

2018-ban indult el újra a pilótaképzés, két év budapesti elméleti oktatás után néhány hete érkezetek meg Szolnokra a hallgatók. Itt szintén két évet töltenek, itt válnak pilótává. Ennek első lépcsőfoka az ejtőernyős ugrás. Az első ugrás minden hallgatónak tandemugrás volt. A világbajnok ejtőernyősökkel voltak összekötve, 3.000 méter magasból ugrott ki, majd 50 másodperc szabadesés után a hallgató kezdte meg a kézi nyitást, majd földet értek a Szandai réten. A kiképzésben 8 bekötött, egyéni ugrást kellett teljesíteni különböző magasságokból. Az elsőt még 800 méterről, majd fokozatosan csökkentve az utolsót már 500 méterről, ezzel is nehezítve a feladatot. Sebesülés nélkül az adott célterületre beérkezni – ez volt a cél. Ezt pedig mindenki teljesítette, amiért délután már az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison Dr. Koller József parancsnoktól ejtőernyős jelvényt vehettek át. A képzésük már holnap folytatódik, akkor megkezdik az elméleti felkészülést a ZLIN 242-es és 143-as repülőgépre, ezután pedig következik az első levegőben töltött óra, egyenesben tartás, fordulók és légtérismeret szerepel a kiképzési terv ezen szakaszában.

2020. szeptember 07.
Pezenhófer György