Látogatás a Képtárban

Május 11-én a 10. k osztályosok átballagtak a Képtárba... Jó helyen van a Kanizsai, hiszen ez nem telt többe, mint 5 perc... Mármint a séta…
Három időszaki kiállítás miatt érkeztek a diákok, ezek közül is Szyksznian Wanda alkotásait nézték meg először és itt töltöttek el hosszabb időt. A kiállítás már az ajtóból csalogatja a nézőket a színeivel.

A  hátsó falra felragasztott plakátok és lemezborítók között jó néhány ismerős alkotás látható. A művésznő korábban elkészített gyöngysorait új dimenziókba helyezte, újszerű számítógépes grafikáinak alapjául szolgálnak.

A március 14-én megnyílt Életmű című kiállítás május 29-ig látogatható.
Kicsit kutakodtak a diákok a kiállítás emlékkönyvében, több ismert művész bejegyzését is megtalálták, többek között Halász Judit kézjegyét.

Érdekes gondolatok születtek a szomszédos teremben kiállított vizsgamunkák láttán. Párhuzamba lehet állítani egy kiforrott munkákat felsorakoztató „életművet” és az utat kereső friss diplomások - néha a meghökkentés erejével bíró – alkotásait.

Aki teheti, keresse fel a május végéig nyitva tartó tárlatokat!

2018. május 24. Sinkó Andrea