Varázslat a Bartók teremben! - KDG Gálaest 2019

Megváltozott világunkban kevesebb idő jut a művészetekre. Legalábbis az iskolában. Nehéz rávenni a gyerekeket arra, hogy a napi 7-8 óra után maradjanak énekelni, zenélni, verset mondani, színdarabot játszani, vagy éppen rajzolni. Sokkal menőbb ma videó-játékot játszani, vagy bedugott füllel zenét, időnként csak hangszennyezést hallgatni.

Ami tegnap történt a Kanizsai Dorottya Gimnázium gálaestjén, az talán hozzájárul egy változás kezdetéhez.

Varázslat. Másban nem találhatjuk meg annak az okát, hogy egy gimnázium diákjai és tanárai ilyen színvonalú produkciót tettek az asztalra. Persze varázsló is van, úgy hívja mindenki, Klárika, esetleg Klári néni. Láttuk is a pálcát a kezében! Néha morgunk, amikor szerdánként a kicsengetéssel egy időben, mondatunkat félbeszakítva belekiált a hangosba: Kedves Énekkarosok! Vagy, valamilyen eseményre készülve, elviszi tanítványainkat egy óráról, de az eredményt látva minden bosszúság a múlté.

Persze a varázslat sem ment volna rendkívül tehetséges diákjaink nélkül! Igazán kitettek magukért! Nehéz is bárkit kiemelni. Hosszú évekre visszaemlékezve ez volt a legszínvonalasabb produkció! Nem azért, mert néhányan kiemelkedőt nyújtottak, hanem mert mindenki.
Idén is volt meglepetés. Számítottam rá, de nem erre! Fiúformáció! Egy „lányiskolában”! Czirók Dani énekes szerepben! Nagyon jól szólt a négyes! És megint a fiúk! A két fúvós kiegészülve a dobossal vastapsra ingerelte a publikumot. Szerencsére ők még sokáig velünk lesznek.

De senkit sem szeretnék megbántani. Nagyon jó volt a kórus, az énekes és hangszeres szólisták, a néptáncosok és a versmondók!
Katartikus pillanat is volt. A végzősök búcsújánál nagyon sokan álltak a színpad előterében. Éneküket hallgatva, lesz mit tenni az utódoknak, hogy pótolni tudják őket. Nem csoda, hogy Klári néninek könnyek szöktek a szemébe.

Egy színfolt volt a Nosztalgia kórus, az örökifjú dr. Hajba Ferenc vezetésével. Na, ezt csinálja utána valaki! Ez a közösség talán már egy évtizede összejár minden szerdán!

Nem tudom máshogy zárni! Iszonyú jó volt tegnap kanizsaisnak lenni!
Szerencsére sokan látták és hallották. A városvezetés részéről Koczka Tibor alpolgármester is megtisztelte jelenlétével rendezvényünket.

És akiknek mindezt köszönhetjük:

1.) Vangelis: A Paradicsom meghódítása

-KDG-kórus
-Major Szabolcs 9.KNY-zongora
-Janzsó Ádám 9.KNY-dob
-Lukács Márton 9.C-harsona
2.) Csajkovszkij:Barcarola - Horváth Dóra 10.K-hegedű
3.) Ady Endre:Könyörgő májusi levél- Csárdi Csenge 12.C
4.) Népdalcsokor - KDG kórus
5.) Sipos Hanna 9.A népdalcsokor
6.) Vavrinecz Béla:Széles a Balaton-KDG kórus
7.) Vasi népdalcsokor-Mészáros Viktória 11.B
8.) Néptáncosok:Györgyfalvi legényes,lassú és friss -táncolták:Papp Borbála,Zölei Réka.Pozsgai Laura,Vincze Dalma,Kovács Erik,Kovács Kornél,Fehér Levente,Horváth Bence
9.) Daróci Bárdos Tamás:Üszküdara-Kórus - vidám ballada egy török népdal nyomán
10.) Romberg:Rondo-fuvolán előadja:Gyurácz Eszter 11.K
11.) Nosztalgiakórus műsora:
-Gastoldi:Tavasz
-Marenzio:Tavasz
-Schumann:Tavaszi üdvözlet
-Jay Althouse:Afrikai Alleluja
-vezényel:Dr.Hajba Ferenc
-közreműködik:Magyar Marcell:dob
12.) Too Many Zooz:P/T/G
-előadják:Kerti Botond 9.B (trombita),Janzsó Ádám 9.KNY (szaxofon),Magyar Marcell-vendég(dob)
13.) Bencze Imre:Édes,ékes apanyelvünk - Póczik-Zelenák Enikő előadásában
14.) Margaret Island:Libikóka -énekel:Jesztl Fanni  -gitár:Boncz Gyöngy
15.) A végzős énekkarosok köszöntése - Lord-Engem ne várjatok!
16.) Sárváry László:Miniatűrök-zongorán előadja:Vincze Miklós 12.K
17.) Rasmussen:Higher Ground - Vigh Gergő,Czirók Dániel,Lukács Márton,Varga-Kaizler Bulcsú-ének
                             Vincze Miklós-zongora
18.) Cucaracha-mexikói dallam -KDG kórus-hangszeres közreműködők:Janzsó Ádám,Kerti Botond